Muzeum populární hudby

Popmuseum je zkrácený název pro společnost Muzeum a archiv populární hudby. V Popmuseu si můžete prohlédnout stálou expozici hudebních nástrojů, především elektrických kytar československé výroby a vybraných nástrojů klávesových, které byly v bývalém Československu používány.

Společnost spravuje depozitář v Praze - Horních Počernicích, kde shromažďuje a archivuje písemné dokumenty, nahrávky a audiovizuální záznamy, hudební nástroje a přístroje, související s vývojem populární hudby, stejně jako memorabilie, vztahující se k důležitým osobnostem či událostem české a slovenské populární hudby. Tyto materiály jsou badatelům k dispozici v novém sídle Popmusea v kulturním centru Kaštan. Další části výstavních ploch Popmusea jsou věnovány krátkodobým tématickým výstavám.

Také v Brně najdete také moravskou pobočku Poparchiv, kde vzniká elektronický archiv a kde jsou například deponovány vinylové gramofonové desky a obaly. K poslechu či ke shlédnutí je zde široká nabídka historických nahrávek či audiovizuálních dokumentů.

www.popmuseum.cz