Zveme Vás do muzea

Ekotechnické museum je umístěno v památkově chráněném areálu Staré čistírny odpadních vod, která patří mezi významné objekty naší průmyslové architektury. Součástí prohlídek jsou exkurze do podzemí provozní budovy čistírny, kde se návštěvníci seznámí s historií stokování a čištění odpadních vod.

STARÁ ČISTÍRNA - EKOTECHNICKÉ MUSEUM, o.p.s.

Ekotechnické museum je umístěno v památkově chráněném areálu Staré čistírny odpadních vod, která patří mezi významné objekty naší průmyslové architektury. Součástí prohlídek jsou exkurze do podzemí provozní budovy čistírny, kde se návštěvníci seznámí s historií stokování a čištění odpadních vod. O patro výše, v parní strojovně, jsou k vidění dodnes funkční parní stroje od firmy Breitfeld & Daněk z roku 1903, které jsou při zvláštních příležitostech uváděny do chodu.

Sezóna: 24. dubna - 30. října 2010: úterý až neděle. PONDĚLÍ ZAVŘENO!

Začátky prohlídek v 10.30, 12.30, 14.30, 16.00 hodin. Pro minimálně 5 osob!
Mimo tyto uvedené časy včetně nočních prohlídek je exkurze možná pouze pro skupiny na základě předchozí objednávky. Minimální počet osob ve skupině na objednávku je 10, maximální kapacita skupiny je 30 osob.

Více informací a objednávky na info@stara-cistirna.cz  nebo telefonicky na čísle +420 777 170 636.

Vstupné:
zlevněné (studenti, důchodci) 60,- Kč
dospělí 120,- Kč
rodina 250,- Kč
Zvýhodněné vstupné na sezónu od 24. dubna do 30. října 2010:
Tento ceník lze uplatnit po předešlé rezervaci exkurze pro minimálně 10 osob na telefonním čísle +420 777 170 636 nebo emailem info@stara-cistirna.cz.

Tento ceník platí pouze pro klasické exkurze s výjimkou akcí pro veřejnost s doprovodným programem.
zlevněné (studenti, důchodci) 50,- Kč
Dospělí 100,- Kč
Rodina 200,- Kč
 

AKCE PRO VEŘEJNOST

DEN DĚTÍ VE STARÉ ČISTÍRNĚ
Přijměte pozvání na první ročník připravované akce Den dětí ve stylu indiánského léta, která se bude konat 1. června od 10 do 18 hodin na louce přináležející ke Staré čistírně Ekotechnického musea.
Den dětí se koná ve spolupráci s naším partnerem - Ekocentrum Koniklec, které pro děti přichystá zábavnou výuku formou her na téma ekologie a voda. Program Ekocentra Koniklec se uskuteční za finanční podpory SFŽP a MŽP.


Dále se můžete těšit na hry v indiánském teepee, kurz modelářství papírových modelů, zkusíte si znalostní kvíz ve stanu populárního "Abíčka", kde uvidíte na vlastní oči tvůrce ABC, zkusíte si lanové prolézačky, výtvarnou dílnu, čeká Vás napínavá soutěž Vodních skautů. Zlatým hřebem celého dne bude představení Anča a Pepík loutkového divadla Buchty a loutky (znáte z filmu Kuky se vrací) a po 18 hodině je tu pro Vás večerní opékání a mnoho a mnoho dalšího. Zkrátka Den dětí plný her a zábavy přesně tak, jak má být.
Akce je ZDARMA. Prohlídky podzemí umožněny za bežné ceny. Den dětí je vhodný pro všechny věkové kategorie i pro školní skupiny.