KTERÝ Z VÁS JE TEN SCHELINGER? PTÁ SE NOVÁ VÝSTAVA POPMUSEA

K výročí nedožitých šedesátin zpěváka Jiřího Schelingera, třicet let po jeho tragické smrti, připravilo pražské Popmuseum výstavu mapující „život, dílo a dobu“ jednoho z nejvýraznějších hlasů v historii české a slovenské pop music.

Výstava s názvem KTERÝ Z VÁS JE TEN SCHELINGER? (název je zasvěcencům jistě povědomý) mapuje život a písně Jiřího Schelingera „od Šlapacího kola k Zemětřesení“.  Zároveň dokumentuje jeho „život po životě“:  posmrtná vydání jeho nahrávek, projekty k jeho poctě, zvukové i obrazové dokumenty. Pomocí mnohdy unikátních exponátů z muzejních i soukromých sbírek dokumentuje život a tvorbu Jiřího Schelingera a sleduje stopu, kterou zanechal a zanechává v českém popu a rocku. Součástí výstavy je Schelingerova akustická kytara, sametový oblek a další zpěvákovy osobní předměty. 

Vernisáž výstavy proběhne ve čtvrtek 17. 3. (d 18:30) v prostorách Popmusea v KC Kaštan. Součástí večera bude projekce audiovizuálních dokumentů (od 19 hodin) a koncert skupiny Milan Schelinger Band (od 20 hodin).

Více informaci na
www.popmuseum.cz
www.facebook.com/popmuseum
776 141 531-2, 605369286

Popmuseum
KC Kaštan, Bělohorská 120
169 00 Praha 6
otevřeno od středy do neděle 16:00 – 20:00