Manželé z Prahy 6 oslavili briliantovou svatbu

Obdivuhodných 70 let strávili ve společném manželství Ludmila a Bohuslav Mackovi. V listopadu oslavili platinovou svatbu v domově pro seniory v Thákurově ulici, kam se z Veleslavína přestěhovali teprve před třemi měsíci.

Brali se 24. listopadu 1940 v Bílé Lhotě na Moravě, z Moravy také oba pocházejí. Ludmile bylo 19 let a Bohuslavovi 21. Sedmdesát let stáli jeden druhému po boku, dnes je paní 89 let, pán zanedlouho oslaví 91. I přes zdravotní hendikepy si zachovali jasnou mysl a povahu pohodářů, kterou považují za hlavní důvod toho, že jsou spolu desítky let. Tak je také vnímá jejich okolí. Společně mají dva syny a dvě dcery a 12 vnoučat.

V Praze 6 žijí od sedmdesátých let. Velkou část života společně strávili v diplomatických misích po celém světě, kde se Bohuslav Macek staral o vnitřní chod úřadů. „Vždycky tam, kde byl nějaký problém, tam mne poslali,“ říká pan Macek, který měl pověst člověka, který dokáže tmelit kolektiv a šířit dobrou náladu. Ta panovala většinu času i v jejich manželství.