Nová lůžková rehabilitace ve Fakultní nemocnici Na Bulovce přispěje k účinnější léčbě pacientů

Od 3. října začne fungovat nová lůžková rehabilitace přímo v budově Ortopedické kliniky Fakultní nemocnice Na Bulovce. Hospitalizace je hrazena zdravotní pojišťovnou s možností příplatku za nadstandardní ubytovací služby i některé procedury, poskytované mimo rámec běžné péče.

„K dobrému výsledku operací pohybového aparátu je potřeba také kvalitní odborně vedená rehabilitace pod dohledem zkušených lékařů a rehabilitačních pracovníků. Proto je nové a moderní rehabilitační oddělení vybudováno přímo v budově Ortopedické kliniky. Výhodou pro pacienta je pobyt v prostředí, které zná, za stálého dohledu lékařů, kteří ho operovali,“ oceňuje výhody nového oddělení ředitel Nemocnice Na Bulovce Petr Zajíc.

Zajištěny budou všechny dostupné rehabilitační metody, individuální i skupinové cvičení dle zdravotního stavu, přístroje k udržování vhodného rozsahu pohybu v operovaných kloubech, vodoléčba včetně bazénu, různé metody fyzikální terapie. Dostupná bude v krátké době i lymfodrenáž, pedikůra, kosmetika.

„Spojením Ortopedické kliniky a lůžkové rehabilitace se zkrátí doba léčení pacienta, rychle se obnoví jeho samostatnost a schopnost zvládat nároky, které přináší běžný denní život. To vše přispěje ke zlepšení očekávaných výsledků operace,“ řekl jeden z nejuznávanějších českých ortopedů a přednosta Ortopedické kliniky Pavel Dungl a dodal: „Po propuštění z lůžkové péče se bude pacient schopen vrátit brzy do původního zaměstnání a zároveň bude mít možnost pokračovat v ambulantní formě rehabilitace.“

Pokoje jsou jedno a dvojlůžkové, jednorázová doba pobytu je hrazena pojišťovnami po dobu 3 týdnů. V případě jakékoliv komplikace zdravotního stavu je tak zajištěna rychlá a vysoce kvalifikovaná zdravotnická pomoc. Denní režim je nastaven tak, aby byli pacienti co nejméně rušeni. Ranní buzení může být podle dohody individuální a je posunuto na dobu mezi 7 a 8 hodinou. Vizity začínají nejdříve v 8 hod. Na každém pokoji je k dispozici samostatné sociální zařízení a koupelna, lednička, velkoplošná televize, stálé připojení k internetu či možnost připojení pevné telefonní linky.

Součástí vybavení je i moderní dorozumívací zařízení se sestrou. Stále je k dispozici dostatečné množství teplé vody. Topení a klimatizace jsou nastaveny podle požadavků pacienta.Novou lůžkovou rehabilitaci si přijdou společně prohlédnout ve čtvrtek 29. září v 11 hod. prezident České republiky Václav Klaus, ministr zdravotnictví Leoš Heger a primátor Hl.m.Prahy Bohuslav Svoboda.