Operátor bizjetů ABS Jets dokazuje, že i letecký průmysl může být „zelený“

Společnost ABS Jets, přední broker a operátor soukromých tryskáčů a průkopník v oboru soukromé letecké přepravy v České republice a na Slovensku, svým jednáním dokazuje, že i letecká doprava může být provozována s maximální ohleduplností a minimalizací dopadů na životní prostředí.

ABS Jets je v letecké branži dobře známá svým přístupem k ekologicky šetrným inovacím. Na přetah letadel například využívá na svých základnách v Praze i v Bratislavě tahače výhradně na elektrický pohon. „Letadla spálí při svém provozu velké množství fosilního paliva, což představuje velkou zátěž pro životní prostředí. Proto – kdykoli to jen trochu jde – snažíme se tyto negativní dopady minimalizovat,“ říká Vladimír Peták, generální ředitel ABS Jets.

O pravdivosti jeho slov svědčí také nově podepsaná smlouva s původně českou firmou Windtronics East, která se zabývá dovozem, instalací a servisem malých větrných elektráren s technologií Blade Tip Power System. Větrné turbíny WT6500 s touto technologií umožňují výrobu šetrné elektřiny již při rychlosti větru pouhých 3 km/hod., a to naprosto bezhlučně. Díky malým rozměrům (rozpětí jen 1,8 m a hmotnost pouhých 83 kg) je lze umístit prakticky kamkoli – na kancelářské budovy, komunikační věže nebo třeba na střechu nového hangáru. Ne nadarmo získal tento systém řadu ocenění „nových technologií“ včetně prestižní ceny Blue Sky udělované OSN.

V ABS Jets plánují vyrobenou zelenou energií zásobovat právě nabíjecí stanice pro tahače letadel, na zbrusu novém parkovišti společnosti ale zelená energie stejně dobře poslouží i osobním vozům zákazníků nebo zaměstnanců. „Těšíme se na přínos, který nám turbíny WT6500 zajistí v naší cestě za ještě šetrnějším a ohleduplnějším provozem,“ uzavírá Vladimír Peták.

http://www.absjets.cz