Praha 6 pomůže Heřmanicím na Liberecku

V nouzi poznáš přítele! Při přírodních katastrofách se Praha 6 řídí heslem: Kdo rychle dává, dvakrát dává! Pomohla v minulosti okamžitě Šenovu u Nového Jičína, Veselí nad Lužnicí, Tatrám, Karlínu...A nyní je pomoci opět zapotřebí! Starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa proto nabídl prostřednictvím předsedy Senátu Parlamentu ČR a senátora za Liberecko Přemysla Sobotky konkrétní pomoc konkrétní obci v zatopených oblastech.

V nouzi poznáš přítele! Při přírodních katastrofách se Praha 6 řídí heslem: Kdo rychle dává, dvakrát dává! Pomohla v minulosti okamžitě Šenovu u Nového Jičína, Veselí nad Lužnicí, Tatrám, Karlínu...A nyní je pomoci opět zapotřebí!

Starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa proto nabídl prostřednictvím předsedy Senátu Parlamentu ČR a senátora za Liberecko Přemysla Sobotky konkrétní pomoc konkrétní obci v zatopených oblastech. „S panem starostou Chalupou jsme vytipovali obec Heřmanice. Teď je na Praze 6, aby materiální obec shromáždila a dopravila co nejdřív do Heřmanic,“ uvedl Předseda Senátu Parlamentu ČR a senátor za Liberecko Přemysl Sobotka.

„Pomoc postiženým obcím při přírodních katastrofách je pro nás samozřejmostí. Starosta Heřmanic Vladimír Stříbrný dnes ráno zcela konkrétně uvedl, co v obci potřebují. Jde o kýble, košťata, úklidové prostředky a další. Věřím, že do dnešního večera shromáždíme dostatečné množství potřebného materiálu, abychom už dnes večer mohli s pomocí do Heřmanic odjet,“ konkretizoval pomoc starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa.

Lidé v obci HEŘMANICE na Liberecku v současné době nejvíce potřebují: Pytle na odpad Košťata Kolečka Gumové rukavice Hadry, kbelíky a mopy Čistící a desinfekční prostředky Není zapotřebí pitná voda Sběrné místo pro humanitární pomoc je v sídle Úřadu městské části Praha 6, Čs. armády 23, Praha 6 (ve vstupní hale) a Pod Marjánkou 1906/12, Praha – Břevnov (v budově polikliniky).

Praha 6 nezapomíná ani na své občany, potenciálně ohrožené povodní. Povodňový štáb Prahy 6 včera odpoledne pro případ okamžité potřeby rozšířil počet naplněných pytlů ze stálých 100 ks na aktuálně naplněných 500 ks!