Vokovice mají své nové náměstíčko a park V Středu

Od včerejšího dne mají vokovičtí nové místo pro trávení volného času a setkávání. Radnice Prahy 6 zrekonstruovala náměstíčko s parkem V Středu."Účelem rekonstrukce na nové náměstíčko s parkem bylo dopravní zklidnění prostoru tohoto prostoru a úprava, dodávající tomuto místu ve středu vokovické vilové čtvrti význam ústředního společenského prostoru," vysvětluje starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa.

Od včerejšího dne mají vokovičtí nové místo pro trávení volného času a setkávání. Radnice Prahy 6 zrekonstruovala náměstíčko s parkem V Středu.

"Účelem rekonstrukce na nové náměstíčko s parkem bylo dopravní zklidnění prostoru tohoto prostoru a úprava, dodávající tomuto místu ve středu vokovické vilové čtvrti význam ústředního společenského prostoru," vysvětluje starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa.

Vznikl tak městský veřejný prostor s pěší a shromažďovací plochou,odpočinkovou městskou zelení včetně drobné architektury, laviček a fontány a dětským koutkem. Byly zachovány příčné pěší chodníčky přes park.

V západní části parku se  nachází dětský koutek s oplocenými herními prvky, pergolou a lavičkami. Východní část parku byla upravena na klidový prostor s lavičkami.

Park byl vybaven veřejným osvětlením, rovněž bylo instalováno osvětlení fontány. Cena realizace parku byla 3,4 mil. korun.